Jesteś tutaj: Start / Karta Seniora

Karta Seniora

Projekt Zgierska Karta Seniora kierowany jest do osób 60+, które mieszkają i są zameldowane na terenie Gminy Miasto Zgierz.

Zgierscy Seniorzy dzięki posiadaniu Karty będą mogli korzystać z oferty zniżek oraz dodatkowych uprawnień przygotowanych przez partnerów Projektu.

 

Wśród już zgłoszonych partnerów znajdują się m.in.: lokale gastronomiczne, sklepy z odzieżą, księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kwiaciarnie, centra rehabilitacyjne, teatry kina, salony optyczne, sklepy jubilerskie.

Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo.

Wniosek o wydanie Karty Seniora (pobierz PDF)

Składanie wniosków, jak i wydawanie Kart odbywa się w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza, ul. Popiełuszki 3a, 95-100 Zgierz.


Seniorzy, którzy posiadają Kartę mogą korzystać tylko z aktualnie obowiązujących ulg i preferencji wskazanych w wykazie dostępnym w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza i na stronie internetowej pod adresem www.senior.zgierz.pl.

Firmy i instytucje, które posiadają ofertę dla osób w wieku senioralnym zapraszamy do włączenia się w projekt Zgierskiej Karty Seniora. Warunkiem przystąpienia do programu jest wyrażenie woli współpracy na rzecz seniorów i przedstawienie kierowanej do nich oferty zniżek lub dodatkowych uprawnień.

Deklaracja przystąpienia podmiotu jako partnera Zgierskiej Karty Seniora (pobierz PDF)


Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi dokumentami:

Zarządzenie nr 49/VII/2016
Regulamin wydawania i użytkowania Zgierskiej Karty Seniora
Wzór Zgierskiej Karty Seniora
Wzór logo Programu Gminy Miasto Zgierz w sferze polityki senioralnej na lata 2016-2020