Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - II piknik dla seniorów "Łączymy Pokolenia"

II piknik dla seniorów "Łączymy Pokolenia"

23 sierpnia 2017

W dniu 19 sierpnia br. odbył się kolejny piknik dedykowany  przede wszystkim naszym kochanym seniorom. Tym razem imprezę zorganizowano w stylu włoskim. Udało się osiągnąć założony cel - integracja pokoleń stała się faktem. Piknik swym występem uświetnili młodzi, zgierscy artyści - Oliwia Krusińska oraz Jakub Śmietana. Pod okiem instruktorki tańca, seniorzy mieli okazję  poznać podstawowe  kroki salsy. Gwiazdą wieczoru był Stefano Terrazzino wraz z zespołem, który oczarował zarówno młodsze jak i starsze pokolenie. Na zakończenie  zagrał zespół z pobliskiego Aleksandrowa Łódzkiego- Amol Blues. W trakcie pikniku, wśród posiadaczy Zgierskiej Karty Seniora rozlosowano 30 kart upominkowych, które przekazali partnerzy Karty. Podczas wydarzenia można było zakupić pyszne lody z Wytwórni Lodów Prawdziwych Kałużni oraz skosztować włoskie ciasta przygotowane przez Cukiernię Szarlotka. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie, ta impreza udała się dzięki Państwu.  Zapraszamy za rok na kolejny piknik !!!

Przejdź do - II grupa seniorów ukończyła szkolenie komputerowe!

II grupa seniorów ukończyła szkolenie komputerowe!

20 czerwca 2017

19 czerwca 2017r. II grupa zgierskich seniorów ukończyła szkolenie z zakresu obsługi komputera i korzystania z Interneru, prowadzone przez firmy Skomur i Euron. Przez kolejnych pięc poniedziałków poznawali oni tajniki wirtualnego świata. Działania te maja na celu zapobieganie e-wykluczeniu osób w wieku senioralnym. Serdecznie gratulujemy!

Przejdź do - Rewizyta orzyskich seniorów! - 9.06.2017 r.

Rewizyta orzyskich seniorów! - 9.06.2017 r.

13 czerwca 2017

5. i 6. maja br. zgierscy seniorzy odwiedzili nasze miasto partnerskie Orzysz. Przyszedł czas na rewizytę. W piątek 9 czerwca br. z wielką przyjemnością gościliśmy w Zgierzu orzyskich seniorów. Wśród przygotowanych na ten dzień atrakcji, znalazło się m.in.  spotkanie powitalne w UMZ, w trakcie którego goście zapoznali się z działaniami podejmowanymi w ramach polityki senioralnej w naszym mieście oraz  wysłuchali występu p. Anny Paszkowskiej. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie -spacer po Parku Miejskim,  Muzeum Miasta Zgierza, Park Kulturowy Miasto Tkaczy oraz Centrum Konserwacji Drewna. Nie obyło się bez odwiedzin  Dziennego Domu Opieki "Senior - WIGOR przy ul. Cezaka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny.